Nasza polska spuścizna kulinarna jest szeroko doceniana na całym świecie. Obcokrajowcy zachwycają się naszą gościnnością oraz umiejętnością przyrządzania mięs i zup. Dlatego też biznes restauracyjny rozwija się prężnie, a miejsca, do których można się udać coraz bardziej pomysłowe.

Restauracja Czerwony Wieprz to miejsce z niepowtarzalnym klimatem. Inspirowane istniejącą w okolicach od XIX do XX wieku Oberżą pod Czerwonym Wieprzem. Knajpa czerpie z czasów komunistycznych zarówno w dekoracji wnętrz, jak i w menu. Przepisy charakterystyczne dla nieistniejących już krajów, jak NRD czy ZSRR robią furorę wśród nowych gości. Stali bywalcy raczą się także daniami polskiej kuchni tradycyjnej.

Restauracja zlokalizowana jest na granicy centrum Warszawy oraz dzielnicy Wola w socrealistycznym, ale świetnie zachowanym pawilonie „Lipsk”. To tu działały kiedyś fabryki i browary, natomiast środowiska robotnicze zaczynały tworzyć pierwsze ruchy socjalistyczne. Knajpa nie szczyci się może chlubną przeszłością pod względem społecznym, ale na pewno nie można odmówić jej doskonałej dziś kuchni oraz zupełnie wyjątkowej atmosfery.

Aminokwas L-Arginina