www.uewszkole.pl

U kobiet ciężarnych częste wizyty w toalecie stanowią stały element dnia. Częste oddawanie moczu to kolejny typowy objaw ciąży. Jest on ściśle powiązany ze zmianami zachodzącymi w organizmie kobiety. Powiększająca się macica zaczyna powodować ucisk na pęcherz moczowy.

Efektem tego są kolejne wizyty w toalecie. Objaw ten widoczny jest nawet po kilku dniach od momentu zapłodnienia. Już wówczas można zaobserwować, że oddawanie moczu jest częstsze niż przed ciążą. Niekiedy wizyty w toalecie występują kilkanaście razy podczas dnia.

W wielu przypadkach zdarza się to nawet po wypiciu niewielkiej ilości płynu. Bardzo uciążliwe są również nocne wizyty w toalecie. Często konieczność oddania moczu sprawia, że przyszła mama budzi się i kieruje swe kroki do toalety. Warto jednak wspomnieć, że na podstawie tego objawu nie można stwierdzić ciąży.

Bardzo często jest on efektem innej dolegliwości. Wszystkie kobiety narażone są bowiem na infekcje dróg moczowych. Schorzenie to objawia się m.in.

częstym oddawaniem moczu. Ciążę można podejrzewać jeśli występuje kilka objawów jednocześnie. Zawsze jednak trzeba udać się do lekarza. Częste oddawanie moczu może bowiem świadczyć o jednej z najpoważniejszych chorób, jaką jest cukrzyca.

Dopiero wykonanie podstawowych badań umożliwia wykrycie powodu tej dolegliwości. Może się również zdarzyć, że infekcje dróg moczowych rozwiną się u kobiety ciężarnej. W takim przypadku konieczne jest szybkie wdrożenie właściwego sposobu leczenia, które będzie nieszkodliwe dla dziecka.

Operacje okulistyczne city-traffic.com.pl