Część metod planowania rodziny skupia się po stronie męskiej części związku, część na kobiecie. Po damskiej stronie szczególnie popularne są tabletki antykoncepcyjne. Niektóre panie biorą je od lat i nie odnotowały jeszcze żadnych kłopotów ze stosowaniem tej metody.

Inne boją się choćby spróbować. Nic dziwnego, o tabletkach krąży wiele mniej lub bardziej wiarygodnych plotek. Można usłyszeć, że od tabletek się tyje lub że znacząco zwiększają one ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

W większości pogłoski te są przesadzone, choć ostateczny wpływ danego środka na ciało kobiety zależy od wybranego rodzaju i marki pigułek, a także od indywidualnych uwarunkowań biologicznych. Wśród pytań dotyczących tabletek antykoncepcyjnych najważniejsze jest jednak to, które odnosi się do ich skuteczności. Czy pigułki są efektywnym sposobem na planowanie momentu zapłodnienia? Odpowiedź znów nie może być jednoznaczna.

Z jednej strony, trzeba przyznać, że pigułki antykoncepcyjne charakteryzują się niskim wskaźnikiem Pearle’a, więc niewielka liczba kobiet zachodzi w ciążę w trakcie ich stosowania. Z drugiej strony, wskaźnik ten nie wynosi zero, a to oznacza, że ryzyko, iż dojdzie do niekontrolowanego zapłodnienia nadal istnieje. Co ważne, skuteczność pigułek jest także uzależniona od tego, czy przyjmujemy w danym momencie inne leki.

Z niektórymi medykamentami pigułki nie mogą być łączone. Tabletki przestają być skuteczne również wtedy, gdy cierpimy na niektóre choroby. Z tego powodu, zanim zdecydujesz się oprzeć życie seksualne na tej metodzie, najlepiej wybierz się do ginekologa.

https://tanieobrusy.pl/272-obrusy-nowoczesne www.slowostalosiecialem.pl