Sposoby lokalizacji przestrzeni restauracyjnych bywają w dzisiejszych czasach niezwykle wyszukane. Na szczycie góry, do której dotrzeć można tylko po stromym zboczu, u stóp wodospadu czy w domu na drzewie… Właściwie wszystko jest możliwe. Restauracja Ithaa jest świetnym tego przykładem.

Zlokalizowana 5 metrów pod wodą morską jest pierwszym na świecie tego typu lokalem. Należy do archipelagu Malediwów i została otwarta w 2005 roku. Knajpa mieście się w akrylowej kapsule z przezroczystym dachem, o 270 stopniowym kącie widoczności. Posiada możliwość przyjęcia 14 gości na raz i stanowi niezwykłe miejsce szczególnie dla wielbicieli podwodnego życia roślin i zwierząt. Serwowane tam potrawy to mix nowoczesnej kuchni europejskiej z azjatyckimi wpływami. W roku 2010, z okazji piątych urodzin, restauracja udostępniała także możliwość noclegu w podwodnym apartamencie w przypadku rezerwacji wieczornego posiłku. Sala wykorzystywana jest także do obsługi imprez okolicznościowych.

Konstrukcja tej niespotykanej kapsuły restauracyjnej bierze swój początek w Singapurze, skąd została transportowana na miejsce docelowe przez 16 dni. Całość waży 175 ton, a jej czas użyteczności przewiduje się na 20 lat.

gastronomia środa wielkopolska https://exeller.be/kategoria-produktu/sojowe/bialko-sojowe/