Opieka nad dzieckiem i jego pielęgnacja to nie lada wyzwanie, szczególnie w pierwszych tygodniach jego życia. Nieprzespane noce, ciągły płacz i marudzenie, potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego twardziela.

Często młode mamy są tak zmęczone, że nawet nie mają siły zadbać o swoje ciało i urodę. Potrzebują bardziej od ćwiczeń, fitnessu, czy basenu, spokoju, relaksu, ukojenia dla ciała, a także i zmysłów.

A to wszystko okazuje się być łatwiejsze do osiągnięcia, niż myślisz. Jeżeli wybierzesz się do klubu fitness, albo zaopatrzysz się w specjalną płytę DVD, możesz odczuć magiczną moc wyjątkowych ćwiczeń.

Joga, bo o niej mowa, to nie tylko odkrycie wewnętrznych sił, odprężający spokój, ale również niesamowity sposób na stopniową poprawę samopoczucia. Dodatkowo joga to naturalna metoda na zwalczanie wszelkich dolegliwości ze strony kręgosłupa czy bólu nóg.

Dzięki wykonywanym ćwiczeniom przyszłe mamy zaczynają poznawać możliwości swojego ciała, panują nad oddechem, emocjami, a takie zdolności są niezwykle istotne podczas porodu, gdzie harmonia i spokój może pomóc w jego łagodniejszym przebiegu. Jeżeli spotkanie z jogą rozpoczynasz dopiero podczas trwania ciąży, to zaczekaj do zakończenia drugiego trymestru ciąży.

Te spokojne, powolne i wykonywane w ciszy ćwiczenia nie sprawiają bólu, nie wymagają siły, ani trudnych kombinacji. Dlatego tak bardzo joga jest polecanym, a nawet wskazanych sposobem ćwiczeń dla kobiet spodziewających się dziecka.

Akcesoria do stajni korty tenisowe poznań