W dzisiejszych czasach należy się porządnie napracować, aby stworzyć biznes dający pożądane profity i przetrzymujący wahania koniunktury. Specjalistami w tej kwestii są z pewnością restauratorzy, którzy prześcigają się wprost w pomysłowości. Oto kilka ciekawych sposobów na urozmaicenie knajpianej atmosfery.

Yellow Treehouse w Nowej Zelandii to restauracji otoczona bujną zielenią, przyrodniczą atmosferą i usytuowana… na drzewie. Mieści się na konstrukcji zbudowanej na sekwoi 10 metrów nad ziemią. Osoby z lękiem wysokości nie będą się może czuć tam bezpiecznie, ale pomysł jest na pewno oryginalny. Konceptem zupełnie odmiennym i nieco przykrym jednocześnie jest knajpa Buns and Guns w Bejrucie. Rzucającym się w oczy elementem wystroju są siatki maskujące na ścianach, zawieszana wszędzie broń i wyraźne odgłosy strzałów. Pozycje menu opatrzone są wojskowymi nazwami, a kelnerzy obsługują gości w strojach kojarzących się z wojną.

Jak widać pomysłodawcy tych miejsc nie narzekają na brak wyobraźni i z pewnością potrafią dostosować się do atmosfery miejsca oraz jego specyfiki. Zamiast siatek można wykorzystać też naklejki maskujące.

restauracje śrem http://tom-pak.pl/