www.kobiecyswiat.com.pl

Wyobrażasz sobie działanie własnej firmy bez zaplecza informatycznego? Z pewnością nie. Niedługo podobne pytanie będzie można zadać odnośnie przetwarzania w chmurze.

Rozwiązanie to już jest popularne, a za kilka lat będzie powszechne. Każda nowa technologia to pewne szanse i zagrożenia.

W przypadku serwerów w chmurze minusem może się wydawać pozorny brak kontroli nad bezpieczeństwem danych. Dopóki baza klientów, maili i ważne dokumenty spoczywają na dysku umieszczonym w biurowym komputerze, użytkownik ma duże poczucie bezpieczeństwa.

Gdy te same pliki wysyłamy na urządzenia obcej firmy, pojawiają się pewne obawy. Na szczęście wystarczy zachować parę środków ostrożności, by spać spokojnie.

Wybierając serwerownię powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ochronę antywirusową czy atrakcyjność cenową oferty. Dobrym pomysłem jest dokładne zapoznanie się z zastosowanymi zabezpieczeniami fizycznymi.

Pomieszczenie z serwerami powinno być odgrodzone, zabezpieczone kamerami CCTV oraz umieszczone na bezpiecznym terenie – czyli nie zagrożonym powodzią, trzęsieniem ziemi czy pożarem.

erp w chmurze restauracja z kuchnią polską warszawa centrum